Програма розвитку ЖКГ та благоустрою на 2013 рік

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Жашківської міської ради

від 05.03.2013 № 26-6/VI

П Р О Г Р А М А

розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою

міста Жашкова на 2013 рік

Житлово-комунальне господарство міста є найуразливішою галуззю економіки з багатьма проблемами, які в останні роки вкрай загострились. Внаслідок багаторічної експлуатації відпрацювали нормативний термін і стали непридатними водопровідні та каналізаційні мережі, основні засоби, міські дороги потребують ремонту. Житловий фонд зношується, малозабезпеченість мешканців будинків не дають можливості ремонтувати власним коштом приміщення та комунікації спільного користування.

Затрати енергетичних та трудових ресурсів на виробництво комунальних послуг значно вищі від їх вартості. Фінансування галузі відбувається по залишковому принципу. В цілому, реформування потребує законодавство, яке регламентує діяльність підприємств житлово – комунального господарства, а саме: виробничого управління житлово-комунального господарства та підприємства теплових мереж, відношення до галузі і сама галузь.

Житлово – комунальні підприємства не мають вагомих економічних стимулів до оптимізації структури тарифів і зниження нераціональних витрат матеріально-технічних ресурсів.

Враховуючи суспільно-політичну значимість стану житлово-комунального господарства у житті та побуті населення міста, важкий фінансово-економічний стан підприємств галузі, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним Кодексом України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», розроблено дану Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Жашкова.

На території Жашківської міської ради працює два міських комунальних підприємства, діяльність яких спрямована на обслуговування житлового фонду міста, забезпечення благоустрою вулиць, місць громадського користування, обслуговування комунікаційних життєзабезпечуючих мереж. Це підприємства ВУЖКГ та ПТМ.

Окремі заходи з благоустрою та житлово-комунального господарства міська рада виконує.

Так, у 2012 році велику увагу було приділено ремонту доріг комунальної власності. За кошти державного та міського бюджетів виконано капітальний ремонт ділянки вулиці Костромська-568 м/п та нанесено дорожню розмітку. За власні кошти виконано ремонти дорожнього покриття вулиць Набережна, Комінтерна, Ватутіна. Проведено поточні ремонти вулиць Пархоменка, Щорса, Давиденка, Леніна, Червоноармійська, Перемоги, Польової, Спортивної, Заводської, Пушкіна, на які залучені кошти субвенції державного, обласного бюджетів та власні кошти. Для безпеки дорожнього руху встановлено 14 дорожніх знаків та нанесено розмітки на пішохідних переходах. Виготовлено та встановлено павільйони зупинок по вул. Спортивна, Чкалова, Пушкіна. Відремонтовано частину пішохідної доріжки по вул. Заводській.

Побудовано та відновлено вуличне освітлення вулиць червоноармійська-1900м, вокзальна – 500м, Миру – 150м, Набережна – 200м,польова – 1320м, Ватутіна, Учительська – 1200м. Відремонтовано освітлення на площі Леніна та у міському парку.

Для виконання повноважень в галузі житлово – комунального господарства та благоустрою з міського бюджету в 2012 році виділено із загального фонду 1089427,11 грн., за рахунок коштів бюджету розвитку – 733130,36 грн., за рахунок коштів цільових фондів ради – 124127,36 грн. та інше - 240350,00 грн.

.

Підприємству теплових мереж виділено 80,0 тис. грн. на реконструкцію вузла обліку природного газу.

Головна мета програми:

- забезпечення надійності роботи систем життєзабезпечення, комфортності і безпеки умов проживання населення, зниження витрат на виробництво комунальних послуг, досягнення оптимального співвідношення вартості послуг до доходів населення, створення незалежних умов функціонування, підвищення ролі та відповідальності структурних підрозділів системи житлово-комунального господарства міста, як єдиного цілісного комплексу з надання комунальних послуг населенню, підприємствам та організаціям Жашкова.

Основними завданнями Програми є:

- спрямування зусиль підприємництва, влади, громадян на подолання наслідків фінансово-економічної кризи та приділення максимум зусиль щодо недопущення погіршення життя громадян міста;

- збереження дієздатності комунальних підприємств міста та їх трудового потенціалу;

- збільшення обсягів виробництва послуг та інших робіт, підвищення їх конкурентоспроможності;

- максимальне завантаження існуючих виробничих потужностей;

- створення умов для інвестиційної активності комунальних підприємств;

- продовження оздоровлення фінансового стану підприємств, досягнення ними прибуткової діяльності;

- збереження та підвищення заробітної плати працівникам підприємств на рівні законодавчо встановлених норм, не допущення заборгованості з виплати заробітної плати;

- покращення транспортного забезпечення діяльності комунальних підприємств, якості надання житлово – комунальних послуг.

№ п/п

Найменування заходів

Загальна вартість витрат, тис. грн.

1

2

3

1.

Проводити постійну роботу по покращенню благоустрою міста Жашкова

770,0

2.

Капітальний та поточний ремонт доріг, що знаходяться у комунальній власності

2546,0

3.

Придбання та установка дорожніх знаків

10,0

4.

Нанесення дорожньої розмітки в м. Жашків

15,0

5.

Відновлення вуличного освітлення в м. Жашків

50,0.

6.

Проводити заходи з благоустрою прибудинкової території житлових будинків, встановити спортивні та ігрові дитячі площадки та майданчики.

20,0

7.

Здійснювати озеленення міста та окультурення зелених насаджень на прибудинкових територіях з одночасною санітарною вирубкою сухих, аварійних дерев, формування крон існуючих та посадкою саджанців нових дерев на території міста.

10,0

8.

Упорядкування міських кладовищ

40,0

9.

Придбання та встановлення контейнерів та урн для збору ТПВ

10,0

10.

Для покращення якості надання послуг, а також для зменшення їх собівартості передбачити придбання техніки та запасних частин до неї

300,0

11.

Придбання та встановлення зупинок

30,0

12.

Капітальний ремонт доріжок місць загального користування

300,0

13.

Придбання протиожеледного матеріалу та реагентів

60,0

14.

Утримання будинків та прибудинкових територій

100,0

15.

Капітальний ремонт доріжок центрального кладовища

50,0

16.

Екологічно-безпечне збирання, перевезення та захоронення твердих побутових відходів

103,0

17.

Придбання та встановлення парканів

20,0