Програма підтримки Жашківської міської організації ветеранів на 2016 рік

Затверджено
рішення
   Жашківської міської ради

                                                                               від  25.12.2015   №3-13/VII

ПРОГРАМА
підтримки Жашківської міської організації ветеранів
на 2016 рік
Загальні положення

 

Стрімке сьогодення ставить перед нами нові проблеми, коли всі ми спільно будемо дбати про нашу державу – Україну, завдячуючи тим, хто вогненного ранку 22 червня 1941 р. зустрів смертельну небезпеку у вигляді фашистської навали на нашу землю.

Майже кожен третій із 20 мільйонів радянських людей, що загинули під час Великої Вітчизняної війни був українцем. Наш український народ завжди з вдячністю та повагою згадує нині живих і полеглих земляків, які  здобули зброєю, словом і трудовим подвигом волю та мир у грізні воєнні часи минулого століття.

Нині в місті проживає:
-2 учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;
-332 учасника війни;
-19 інвалідів Великої Вітчизняної війни;
-1380 дітей війни

Всі вони потребують нашої уваги, піклування та допомоги, тому і створена Жашківська міська організація ветеранів, основним завданням якої є не залишити без уваги ту категорію людей, які своїм життям і працею наближали Перемогу.

Мета і основні завдання

Метою програми є повсякденне спілкування і вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій,  дітей війни, людей похилого віку.
Президія Жашківської міської організації ветеранів,  постійно підтримує зв'язок з людьми,  які пройшли дорогами війни і залишилися в живих. Разом з працівниками управління соціального захисту населення, територіального центру, Товариства Червоного Христа, управління пенсійного фонду, службами райдержадміністрації, районної ради, та міської ради постійно надають посильну допомогу даній категорії громадян в межах передбачених Законами України.
Для жашківчан назавжди залишиться в пам»яті подія, коли на святий вечір з 6 на 7 січня 1944 року радянські війська звільнили наше місто Жашків від німецької окупації. В ці  святкові свят жашківчани вшановують пам'ять живих і тих, хто поліг на полі бою, визволяючи наше місто і вітають тих, хто залишився живим.
До меморіалу Слави покладають квіти, проводять урочисті збори, мітинги, виступають художні колективи з концертними програмами, а учасникам тих буремних подій вручаються вітальні листівки  та подарунки.
Спільно з місцевими органами самоврядування впродовж року будуть проведені зустрічі молоді з ветеранами Великої Вітчизняної війни, учасниками бойових дій,  дітьми війни до визначних дат: (за окремими планами і сценаріями)

-    День скорботи - червень місяць
-    День партизанської слави - вересень
-    День захисника Вітчизни - лютий
-    День ветерана – жовтень
-    День захисника України - жовтень
-    День Збройних сил України - грудень
-    День інваліда - грудень
-    річниця визволення міста Жашкова – січень
-    День виведення радянських військ із Афганістану - лютий
                             
Фінансове забезпечення Програми
Для виконання наміченої Програми на 2016 рік  Жашківська міська організація ветеранів просить затвердити кошти в сумі 23540,00 грн. (двадцять три тисячі  п»ятсот сорок  гривень).

Прогнозовані результати виконання Програми
Виконання наміченої Програми - це черговий крок назустріч людям похилого віку, які винесли на своїх плечах весь тягар Великої Вітчизняної війни і відбудов народного господарства у  післявоєнні роки.