Святкування дня міста

Нині Жашків перегортає свою 378 сторінку літочислення.

14 жовтня 2014 року  відбулося святкування даної річниці від першої згадки про наше місто Жашків.
Святкування розпочалося Маршем Миру.
До участі у Марші Миру були запрошені ветерани, учнівська молодь, студенти, державні службовці, підприємці, жителі нашого міста.  Особливо активно і патріотично проявили себе  студенти ПТУ №38.
На чолі колони був великий державний прапор. Почесне право нести який було надано міським головам, які в різний час очолювали наше місто та діючим депутатам міської ради VI скликання.

 

Покладанням квітів  вшанували пам»ять загиблих земляків в роки Великої Вітчизняної війни, під час виконання інтернаціонального обов»язку та ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Запаленими  свічками згадали нашу Небесну Сотню.

Святкування  співпало зі світлим днем Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, Днем українського козацтва, тому вітання від голови райдержадміністрації Стельмах Н.О. та голови районної ради Кльоца М.Г. та інших гостей свята зі сцени залу районного будинку культури лунали і з нагоди цього православного свята.

Міський голова Цибровський І.А., який був господарем на цьому святкуванні сказав, що цьогорічне свято відбувається без салютів та святкових дискотек, в особливих умовах, на патріотичному піднесенні всієї України і в кращих національно-визвольних традиціях, тому всі присутні  виконали державний гімн  України, висловивши глибоку вдячність жашківчанам, які сьогодні відвойовують цілісність країни та тим, хто поклав своє молоде життя на олтар перемоги.

Міський голова коротко зупинився на здобутках міської ради і подякував всім жашківчанам за  щоденну працю і турботу, за бажання зробити місто ще кращим.
За традицією, до Дня міста, постійна комісія міської ради з питань комунальної власності визначила двір зразкового порядку у місті.

У цьому році ним став власник домоволодіння по вулиці Філатова, 8 Бойко Петро Володимирович, за що отримав подяку та заохочувальну премію від міського голови.
Також, відповідно до рішенням Жашківської міської ради від 15 липня 2014 року №38-5/VI відзначено одного з наших талановитих земляків - Сухого Івана Івановича та за багаторічну творчу діяльність, вагомий внесок у розвиток вітчизняної культури, популяризацію гармоніки та інших самобутніх інструментів  присвоєно звання «Почесний громадянин міста Жашкова».

А майстриню Оксенчук Л.Д. міський голова привітав як з ювілейним Днем народження, так і вручив подяку за її талановиті руки та творчу вдачу.
Не забули на святі і про популяризацію серед населення здорового способу життя і примноження славних спортивних традицій, тому були відзначені учасники та переможці турніру  на «Кубок мера» з волейболу, великого тенісу та шахового турніру «Інтелектуали Жашкова».

Дбаючи про патріотичне виховання молоді, у червні 2014 року виконавчим комітетом міської ради  було прийнято рішення про проведення міської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я пізнаю якісну продукцію свого міста»,  в якому прийняли участь діти різного шкільного віку.     

Метою конкурсу було формування у свідомості дітей уявлення про якісну і безпечну продукцію, популяризації продукції жашківських товаровиробників, бачення підростаючого покоління економічного майбутнього міста з розвинутою промисловістю.

Для нагородження цінними подарунками від підприємців міста були запрошені автори малюнків:

Стогній Дарина Олександрівна, 4 кл. Жашківська ЗОШ №4

Бацай Яна Олександрівна, 7 кл. Жашківська ЗОШ  №2

Лимаренко Анастасія Дмитрівна, 11 кл. Жашківська ЗОШ №4

Мельник Наталія Юріївна, 7 кл. Жашківська ЗОШ №4

Мазурок Світлана Олександрівна, 7 кл. Жашківська ЗОШ №4

Бойко Ірина Олегівна, 6 кл. Жашківська ЗОШ №4

Павлюк Наталія Леонідівна, 7 кл. Жашківська ЗОШ №4

Смей Анна Михайлівна, 7 кл. Жашківська ЗОШ №4

Мельник Наталія Юріївна, 7кл. Жашківська ЗОШ №4

Кравець Людмила Олегівна, 7кл. Жашківська ЗОШ №4

Не обійшлося на святі і без жартів. Тому глядачі і учасники святкового дійства стали свідками того, як міський голова прийняв із рук підприємця Вусика В.М. кварту української горілки з калиною, не вагаючись її перехилив, і під гучні, схвальні оплески громади, був нагороджений шаблею як символом незборимого козацтва.

Неймовірною окрасою свята стали виступи танцювального колективу «Веселка» Жашківського районного будинку культури, виступ Ольги Чорної, яка читала «Русалку» за мотивами твору Т.Г. Шевченка «Утоплена», виступи Діани Царук, Василя Шимчика та учасників художньої самодіяльності будинку дитячої та юнацької творчості та районного будинку культури.     На завершення свята міський голова Цибровський І.А. подякував  учасникам художньої самодіяльності та всій  громаді за самовіддану працю і творчу душу, за любов до рідного міста!