Відбувся відкритий турнір із шахів на першість Жашківської громади

10 лютого у читальній залі Центральної районної бібліотеки відбулася першість Жашківської міської об’єднаної громади із шахів. У турнірі взяли участь близько півсотні спортсменів.

Організатори не ділили учасників на вікові групи, і як пояснює керівник секції із шахів Жашківського ДЮКФП Сергій Дробот, такий формат змагань підібрали зумисне: «Це для того, щоб діти, котрі цьогоріч почали опановувати мистецтво шахів, оцінили свої можливості, щось перейняли від досвічених шахістів. Надалі будемо організовувати і дитячі турніри».

Учасник відкритого турніру Сергій Нагорний вже й не пригадає, в якому віці захопився шахами, але любов до цієї гри проніс через усе життя: «У мене був брат двоюрідний і дядько – вони любили грати у клубі. Отак спостерігав за ними і вчився. Зараз мені 70, а все ще граю. Я у свій час загорівся ідеєю організувати по школах гуртки. Але ця ідея не знайшла фінансової підтримки. То спасибі міському голові і депутатам, що виділили гроші й зробили секцію при клубі фізичної підготовки, і організували такий турнір, і молодь шкільну залучили».

За жеребкуванням позмагатися у шахах із Сергієм Анатолійовичем випало старшокласнику міської спеціалізованої школи – Олександрові Левчуку. «Я порівняно недавно займаюся, і спочатку якось особливого захвату ця гра не викликала. Але останнім часом захопився і наважився взяти участь у турнірі. Тут така атмосфера… Ще й можна навчитися чомусь новому у більш досвічених шахістів».

Рішуче налаштований на перемогу, але співпереживає й іншим гравцям та сміливо радить, який хід зробити, - Назар Пілявський. Він тільки почав відвідувати секцію із шахів, але вже серйозно налаштований стати гросмейстером: «Мені дуже подобається грати. Я вже й гроші назбирав і батькам дав, щоб купили мені дошку, шахи і годинник. Буду із старшою сестрою вдома тренуватись», - усміхається хлопець.

Досить впевнено грає, даючи фору старожилам у шаховому спорті, Микита Чаплигін із Києва. Юнак має вже чимало досягнень у шаховому спорті. «В мене дідусь грає. Він мене і запросив на турнір. Тут є цікаві суперники, а мені важливо постійно займатися з різними шахістами, щоб тримати себе в тонусі. Я вже 6 років займаюся. Планую рости і розвиватися в цьому напрямку».

Підтримати внука і собі зіграти в турнірі прийшов дідусь Микити Мазур Володимир Аврамович – досить відомий на Жашківщині шахіст із с.Житники. «Все життя граю в шахи. І ніколи не зраджую цьому виду спорту – тиха, спокійна гра для розуму. Пишаюся тим, що нам росте достойна зміна. Я зараз не тільки про свого внука. Ви подивіться, скільки тут дітей, молоді. Душа радіє! Спасибі за це і Дроботу Сергію, і Кості Зволінському, і міському голові, громаді. Оце перший такий масовий турнір за моєї пам*яті. Так багато зібрати гравців та ще й не лише із Жашківського району –  не вдавалося».

За першість Жашківської громади боролися 45 спортсменів із Жашківини (Жашків, Зелений Ріг, Соколівка, Житники, Литвинівка, Скибин), Тальнівщини, Тетіївщини, Київщини.  Призери отримали кубки, медалі, грамоти. Усі учасники були відзначені дипломами за участь у турнірі.

Співорганізаторами змагань є Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки Жашківської міської ради (в особі Сергія Дробота - керівника секції шахів ДЮКФП) та відділ культури, молодіжної політики, спорту і туризму Жашківської міської ради (в особі Костянтина Зволінського - спеціаліста з фізичної культури та спорту). До того, аби турнір відбувся, чимало небайдужих доклали багато зусиль. Зокрема Шовковський Леонід ремонтував за свій кошт годинники, подарував дві дошки і два набори шахів, допомагав в організації змагань. Призери турніру отримали грошову винагороду від одного із шахістів, котрий побажав виступити спонсором та при цьому залишитися інкогніто.

Переможці серед чоловіків:

1 місце – Чаплигін Микита (Київ)

2 місце – Січкарук Анатолій (Тетіївський р-н)

3 місце – Бзік Леонід (Зелений Ріг)

4 місце – Стукан Олег (Тальне)

5 місце – Марценюк Михайло (Соколівка)

 Переможці серед жінок:

1 місце – Поліщук Вікторія (Скибин)

2 місце – Дробот Кіра (Жашків)

3 сісце – Парфенюк Анна (Жашків)

 Окрема категорія   - переможці серед дітей:

1 місце Майданюк Ігор (Жашків)

2 місце Саєнко Степан (Жашків)

3 місце – Рижук Артем (Жашків)

 Найкращий гравець серед чоловіків  – Дрипа Володимир (Жашків)

Найкращий гравець серед жінок – Вершкова Варвара – наймолодша учасниця турніру (Жашків)