У Жашківській школі відкрито кабінет Lego Education

Черкаська область стала першою в Україні, що має мережу шкіл, де впроваджують STEM-освіту та навчають за програмою Lego Education. STEM- освіта поєднує науку, технології, інженерію та математику. Система полягає у тому, що ці напрямки вивчаються комплексно і нестандартно за допомогою найсучасніших засобів та технологій. Запроваджено програму і в одній із шкіл Жашківської об’єднаної громади.

7 лютого у міській спеціалізованій школі №1 відділу освіти Жашківської міської ради відбулося відкриття кабінету для практичних занять Lego. Ще з початку навчального року учні цього закладу беруть активну участь у змаганнях, олімпіадах з робототехніки, але комфортної, відповідно оснащеної тренувальної бази не мали.

Як наголошує директор закладу Олександр Ярош, STEM-освіта – це суцільні переваги: «Наш психолог працювала з учнями нашої школи і вона стверджує, що діти, котрі проводять дозвілля за конструюванням, більш успішні у навчанні. Тобто звичайний конструктор розвиває мислення, уяву, логіку, моторику. А система STEM допоможе розвивати здібності ще більше. За вимогами конкурсів Lego, діти не просто повинні створити робота й запрограмувати його на певне завдання, а й працювати згуртовано, злагоджено, без конфліктів. Це дисциплінує, сприяє самоорганізації, комунікативним навичкам. Кожне завдання виховує підприємливість, загальнокультурну, екологічну грамотність. Кожен проект – це маленький винахід юних дослідників».

На відкриття кабінету був запрошений міський голова Ігор Цибровський, котрого вразила як сама ідея STEM-освіти так і креативність шкільних команд: «Я радий, що відкриваються такі об’єкти, що ми йдемо в ногу з часом. Що в нашій громаді є такі талановиті діти, котрі прагнуть нових знань, бути успішними, реалізувати себе».

Ініціатива створення тренувального центру належить очільнику школи. А от втілювали його ідею в життя не один десяток людей: спонсори, благодійники, педагогічний колектив. Не залишилися осторонь і учні (вихованці учителя образотворчого мистецтва Деркач Т.О. – учні 8-11 класів – Зволінська Алла, Малик Таня, Дацюк Даша, Склярук Вікторія, Перевертень Валентин,), котрі створили художню композицію на стінах класу, що додало особливої атмосферності.

 Ідею Олександра Яроша фінансово підтримали  підприємці Вусик Сергій Вікторович, котрий оплатив проведення ремонтних робіт, Котко Михайло Григорович, котрий подарував шумоізоляційні двері. Особливо вагому фінансову підтримку надано Благодійним фондом «Нова Громада». Віктор Погорілий – керівник соціальних проектів благодійної організації всіляко сприяв тому, аби Lego-клас зробити якомога комфортнішим.

На урочистому заході він бажав юним дослідникам перемог на змаганнях та в житті: «У майбутньому практично на всіх підприємствах роботу виконуватимуть машини, а люди лише контролюватимуть або обслуговуватимуть їх. Тому навчайтеся. Знання, які ви отримаєте, обов’язково стануть вам у нагоду, можуть дати поштовх до вибору майбутньої професії і вашому розвитку в цілому».

Варто зауважити, наразі дві команди юних дослідників навчають тренери (Герасимчук Т.М., Пришлюк А.В., Польова Ю. О.), котрі працюють з дітьми на волонтерських засадах. Ентузіазм наставників передається школярам, а підтримка адміністрації школи та всіх небайдужих – надихає на підкорення нових вершин.