Сота річниця бою під Крутами

Бій, що відбувся на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року між більшовицькими військами Михайла Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та першої сотні новоствореного Студентського куреня під єдиним командуванням Аверкія Гончаренка під час наступу на Київ військ Муравйова.

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. Але наше і майбутні покоління не можуть не вшановувати самопожертву юнаків, котрі загинули під час тих трагічних подій.
З метою виховання поваги до історичного минулого українського народу та у зв'язку з сотою річницею бою під Крутами учні 10-А класу Жашківської школи №3 провели для школярів цього закладу урочисту лінійку. Підготували захід організатор, сценарист Валентина Степанюк та співорганізатори Олена Олійник і Світлана Марчук. Десятикласники розповіли про хронічку подій, що розгорталися 29 січня 1918 року. На лінійку були запрошені поетеса Ольга Чорна, котра читала свої твори на тему трагедії Крут, та солістка Олеся Яковчук, котра презентувала учасникам заходу пісні.