День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС

 14 грудня жашківчани вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Представники влади, трудових колективів, пересічні жителі району взяли участь у мітингу, що проходив біля памʹятного знака Чорнобильської трагедії.

Минулого тижня Україна відзначала День Збройних сил України, вшановували військовослужбовців, АТОвців – наших захисників.  Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС – теж у певному розумінні захисники, але боронили вони наші життя, майбутнє своєї країни і світу від невидимого ворога – ніби-то мирного атома. Їхній подвиг для світу неоціненний, і на жаль (будьмо відвертими) – неоцінений державою.

Можна тільки уявити, що значить бути свідком однієї із найстрашніших техногенних катастроф. Полишивши роботу біля станків, у полі, на будівництві – звичайні мирні професії – пересічні працівники, спільно із військовослужбовцями, кинулися рятувати світ від атомного пилу, що з неймовірною швидкістю розносився не тільки Україною, а й сусідніми державами.

Тільки вдумайтеся: за офіційними даними участь у ліквідації аварії взяли більш ніж півмільйона осіб. Більшість із них в силу молодечого запалу та й почуття обов’язку перед батьківщиною, не надто переймалися або й не здогадувалися, як навіть кількаденне перебування в 30-кілометровій зоні та радіоактивне ураження вплине на їхнє здоровʹя.

На сьогодні на території Жашківської міської обʹєднаної громади за офіційними даними проживає 219 ліквідаторів (Жашків – 202, Скибин – 11, Литвинівка – 4, Вільшанка – 1, Марійка - 1).

Вибух на ЧАЕС ще довго відлунюватиме нам – екологічною ситуацією, здоров*ям майбутніх поколінь. Але страшно подумати, яким би в стократ страшнішим лихом обернулася для нас ця катастрофа, якби ті, кого сьогодні називають «чорнобильцями», не взялися ліквідовувати наслідки вибуху.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями.