Опалювальний сезон у Жашкові під загрозою

 

Жашківське підприємство теплових мереж заборгувало за газ 1 400 000 грн.

Така сума «набігла» через різницю тарифів. Це різниця між собівартістю продукції і фактично нарахованими витратами. Раніше такий борг відшкодовувався з державного бюджету. В цьому році 533 тис. з держбюджету прийшли кошти за 2015 рік. За 2016 і 2017 роки в бюджеті кошти на відшкодування, на жаль, не закладено.

Як пояснює директор ПТМ, Володимир Бурлуцький, постачальник підвищує вартість газу у без попередження. На те, щоб затвердити новий тариф, як того вимагає процедура, іде не один місяць. І весь цей час абоненти платять за спожитий газ за старими тарифами, а підприємство працює у збиток.

Дається взнаки і те, що за останні кілька років кількість споживачів централізованого теплопостачання різко скоротилася – вони відмовилися від послуг ПТМ, натомість (у більшості випадків незаконно) встановили газові котли. А жашківчани, котрі користуються послугами теплопостачального підприємства, мусять сплачувати за комфортну температуру в своїх оселях за високими тарифами.

На сьогодні підприємство постачає тепло 16 багатоквартирним будинкам (150 квартир із 800), близько 50 іншим споживачам, 2 школам, 1 дитсадку, відділу освіти, музею, бібліотеці, БДЮТ.

Для того, щоб отримати ліміти на газ, потрібно виконати ряд умов, серед яких – реструктуризація боргу і доведення розрахунків за газ не менше ніж до 90%. Простіше кажучи, ПТМ потрібно розрахуватися за спожитий газ майже в повному обсязі. І для цього підприємству не вистачає 350 тис.грн. 

12 грудня відбулася друга позачергова сесія Жашківської міської ради, в ході якої депутати розглядали питання виділення коштів з міського  бюджету в сумі 350 тис.грн. на відшкодування різниці тарифів та витрат на теплопостачання.

При голосуванні 11 депутатів із присутніх 21 – утрималися, мотивуючи це тим, що керівництвом підприємства було надано замало інформації про виникнення боргу, спроможність сплатити його самостійно та господарчу діяльність ПТМ в цілому.  Відтак, є ризик, що підприємство надаватиме неякісні послуги. Коли температура повітря вище нуля, тепловики обходяться твердим паливом. Коли ж ртутний стовпчик опускається нижче нуля – потрібен газ.

Міський голова Ігор Цибровський прокоментував ситуацію так: «Критична ситуація із теплогенеруючими підприємствами назріла давно і по всій Україні. І чимало міських рад прийняли рішення ліквідувати такі підприємства. Стоїть питання розвивати чи ліквідувати ПТМ і в нас. Але в будь-якому випадку, цей опалювальний сезон потрібно закінчити успішно».

Бути чи не бути теплу з 1 січня – депутати вирішуватимуть невдовзі на другому пленарному засіданні другої позачергової сесії Жашківської міської ради.