1 грудня відбулося перше засідання виконавчого комітету Жашківської міської ради VIII скликання

До складу новообраного виконавчого органу увійшли в переважній більшості члени виконкомів та депутатів попередніх скликань. Що, як зауважив голова Жашківської міської ОТГ Ігор Цибровський, дає надію на плідну роботу і взаєморозуміння між міськрадою та досвідченими виконкомівцями.  Відтепер у засіданнях цього органу братимуть участь і представники населених пунктів, що увійшли до обʹєднаної громади – виконувачі обовʹязків старост сіл Скибин, Марійка, Вільшанка і Литвинівка.

З-поміж численних важливих питань порядку денного, учасники зібрання зосередили увагу і на благоустрої в ОТГ. Зокрема, заступник міського голови з питань виконавчих органів влади Алла Мельник зазначила: передбачається, що робота комунальної служби поширюватиметься на згадані вище села. Для цього ВУЖКГ має намір придбати додаткову техніку: трактор з відвалом, навантажувач, причіп.

Цьогоріч запрацювала міська «Програма підтримки обʹєднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на 2017-2019 рр.» від 23.12.2016, №15-4/VII. А в бюджет закладено 250 тис. грн., які виконком може спрямовувати на співфінансування капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ; відшкодування суми відсотків за весь період користування кредитними коштами, залученими ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів та термомодернізації житлового будинку; виготовлення технічної документації будинку, в якому створено ОСББ.

 На сьогодні у Жашкові утворено лише близько 10 подібних обʹєднань. Представники одного з них – ОСББ «Орхідея», пров.Перемоги,4 м.Жашків – звернулися до виконкому із проханням про співфінансування реконструкції будинку та виготовлення технічної документації.

Передбачалося, що ця програма стане свого роду стимулом для обʹєднання власників квартир. Втім, як зʹясувалося, вона потребує змін. Адже не вказані пропорції надання фінансової допомоги міськрадою і співфінансування з боку ОСББ, не окреслені критерії, за якими надаватиметься допомога. До того ж, члени виконкому наполягли на тому, що потрібно створити комісію по вивченню необхідності виділення коштів.

Чи не найбільше часу члени засідання відвели на обговорення тарифів на міські перевезення. Перевізник заявив про намір підняти вартість проїзду з 4 до 6 грн., мотивуючи це підвищенням мінімальної заробітної плати, цін на паливно-мастильні матеріали та бажанням покращити якість послуг.

Виконкомівці дослідили ситуацію, промоніторили тарифи в інших містах Черкащини та України загалом та запропонували розмістити регуляторний акт щодо перегляду тарифів на транспортні послуги на міських маршрутах загального користування із рекомендованою вартістю 5 грн. Дане рішення  буде опубліковано в районній газеті та офіційному сайті Жашківської міської ради для обговорення громадою. Тож протягом місяця від жителів міста прийматимуться зауваження і пропозиції щодо вказаного тарифу.