На базі Жашківського ВУЖКГ формується ремонтна бригада для обслуговування закладів соцсфери

 

Об’єднану громаду утворено –  і на баланс Жашківської міської ради передано частину закладів соцсфери. Зокрема наразі в системі освіти територіальної громади 8 дитсадків, 7 шкіл та Жашківський будинок дитячої та юнацької творчості. Утім, заклади не в найкращому стані. Тому на базі Жашківського ВУЖКГ формується бригада, яка займатиметься дрібним ремонтом приміщень, лагодженням комунікацій тощо. І, варто зауважити, роботи комунальникам додається ледь не щодня.

Так, у міській спеціалізованій школі №1 наразі виникла гостра  проблема з каналізаційною системою, яка потребує термінового ремонту. Комунікації водовідведення за 40 років існування віджили своє, сьогодні вона знаходиться в критичному стані. Наразі уже проводиться ремонт каналізаційної системи закладу, яку, передбачається, буде приєднано до водовідведення міста. На час ремонту харчоблок не працює, але здійснюється довіз харчування для школярів.

Ремонтні роботи виконуються і в Скибинській школі: тут каналізаційні та водопровідні труби потребують негайної заміни. Окрім того, в школі та закладі дошкільної освіти не вдається встановити відповідний температурний режим в силу того, що наразі ці заклади обігріває малопотужний (100 кВт) котел, який є власністю приватної компанії. У шкільній котельні наявний і котел потужністю 300 кВт, втім користуватися ним не вдається – у свій час, лише після сезону роботи, його (ймовірно, помилково!) визнано аварійним. Два газові котли від’єднано від газопостачання. Максимальна температура на першому поверсі школи становить 15 оС, на другому – часом сягає лише 8 оС. На відвідуваність учнями школи це не впливає - зауважує директор школи Оксана Гойчук. Але комфортними такі умови назвати важко.

Не вдається утримувати відповідний температурний мікроклімат і через енерговитрати. Система опалення застаріла, зашлакована, 135 вікон із 169 потребують заміни. Наразі міською радою розробляються енергоощадні заходи.

Кошторисна вартість ремонтних робіт у Жашківській спеціалізованій школі №1 складає 25 тис.грн. Із них 10 тис.грн. погодилося сплатити Жашківське районне споживче товариство, яке надає послуги з харчування учнів. У Скибинській ЗОШ І-ІІІ ступенів на заміну труб потрібно 28 тис.грн. Ведуться переговори із місцевим товаровиробником про спонсорську допомогу.

За словами міського голови Ігоря Цибровського, наразі здійснюються робочі поїздки, у яких беруть участь заступник міського голови з питань роботи виконавчих органів влади Алла Мельник, начальник ВУЖКГ Микола Муштаєв, директор ПТМ Володимир Бурлуцький, депутати Жашківської міської ради відповідних округів, в.о.старост, проводиться детальне обстеження закладів соцсфери та об’єктів благоустрою. Таким чином щоденно вивчаються проблеми та оперативно знаходяться шляхи їх вирішення.