Головна новина

На базі Жашківського ВУЖКГ формується ремонтна бригада для обслуговування закладів соцсфери

Об’єднану громаду утворено –  і на баланс Жашківської міської ради передано частину закладів соцсфери. Зокрема наразі в системі освіти територіальної громади 8 дитсадків, 7 шкіл та Жашківський будинок дитячої та юнацької творчості. Утім, заклади не в найкращому стані. Тому на базі Жашківського ВУЖКГ формується бригада, яка займатиметься дрібним ремонтом приміщень, лагодженням комунікацій тощо. І, варто зауважити, роботи комунальникам додається ледь не щодня.

Детальніше...

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС

 14 грудня жашківчани вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Представники влади, трудових колективів, пересічні жителі району взяли участь у мітингу, що проходив біля памʹятного знака Чорнобильської трагедії.

Минулого тижня Україна відзначала День Збройних сил України, вшановували військовослужбовців, АТОвців – наших захисників.  Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС – теж у певному розумінні захисники, але боронили вони наші життя, майбутнє своєї країни і світу від невидимого ворога – ніби-то мирного атома. Їхній подвиг для світу неоціненний, і на жаль (будьмо відвертими) – неоцінений державою.

Можна тільки уявити, що значить бути свідком однієї із найстрашніших техногенних катастроф. Полишивши роботу біля станків, у полі, на будівництві – звичайні мирні професії – пересічні працівники, спільно із військовослужбовцями, кинулися рятувати світ від атомного пилу, що з неймовірною швидкістю розносився не тільки Україною, а й сусідніми державами.

Тільки вдумайтеся: за офіційними даними участь у ліквідації аварії взяли більш ніж півмільйона осіб. Більшість із них в силу молодечого запалу та й почуття обов’язку перед батьківщиною, не надто переймалися або й не здогадувалися, як навіть кількаденне перебування в 30-кілометровій зоні та радіоактивне ураження вплине на їхнє здоровʹя.

На сьогодні на території Жашківської міської обʹєднаної громади за офіційними даними проживає 219 ліквідаторів (Жашків – 202, Скибин – 11, Литвинівка – 4, Вільшанка – 1, Марійка - 1).

Вибух на ЧАЕС ще довго відлунюватиме нам – екологічною ситуацією, здоров*ям майбутніх поколінь. Але страшно подумати, яким би в стократ страшнішим лихом обернулася для нас ця катастрофа, якби ті, кого сьогодні називають «чорнобильцями», не взялися ліквідовувати наслідки вибуху.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями.